Maty grzewcze pod terakotę

Kto z was stąpając gołą stopą na płytkach nie marudził na uczucie chłodu.

Jakże przyjemnie by było stać i poczuć komfort pod nogami.

Oczywiście, że jest owa możliwość. Należy tylko przed montażem kafelek ułożyć matę grzejną. W owym celu należy zamontować maty grzewcze o wydajności 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 możemy liczyć na ciepło pod nogami o tyle przy zamontowaniu maty grzejnej o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzejne Elektra są produkowane w kręgach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co zajmuje 12m2 obszaru. W wersji mat grzewczych 160W długość ta zajmuje 20m czyli 10m2 obszaru. Obydwie typy mat grzewczych mogą być serwowane zarówno z jednej strony jak i dwustronnie podłączane. W pakietach istnieje możliwość je kupić także z cyfrowym, siedmiodniowym sterownikiem cyfrowym. Sterownik taki pozwoli na precyzyjne zaprogramowanie pory dnia w jakich mata grzewcza ma realnie funkcjonować.

W kompletach mat grzejnych ze sterownikami przekazana jest także pucha podtynkowa do sterownika, przewodowy receptor temperatury i kawałek rury elektroinstalacyjnej do włożenia czujnika temperatury podłogi.

Przed uruchomieniem powinno się dokładnie obliczyć istotny metraż. Mat grzejnych nie montujemy pod fragmentami na trwale zabudowanymi (szafy stojące, prysznic, suszarka, zmywarka), można je natomiast zainstalować bezpośrednio pod natryskiem w wersji bez kabiny. Dla prostszego wykonania warto narysować w proporcji układ pomieszczenia razem ze wszystkimi składnikami na trwale zabudowanymi, a później zaprojektować zamontowanie maty.