Siatki do drzwi

Tkaniny siatkowe mocowane są w oknach, w drzwiach wejściowych lub tarasowych, których zadaniem jest zabezpieczanie pomieszczeń przed komarami.

Znane na rynku siatki wytwarzane są w ramach, na pojedyncze zlecenie. W tym przypadku zachodzi konieczność dokładnego pomiaru przeprowadzonego przez konsultanta uwzględniającego wymagania nabywcy i elementy dotyczące wykonania okna lub drzwi. Związane jest to ze wielkim kosztem i z dłuższym czasem oczekiwania na wykonanie.

Najprostszym i niedrogim wyjściem są moskitiery przeznaczone do osobistego montażu. Sprzedawane są w kompletach składających się z tkanin siatkowych o rożnych rozmiarach oraz samoprzylepnych taśm rzepowych. Potrzeba kilka chwil, by zamocować rzep na ramę okna lub drzwi, a wtedy przymocować do niego tkaninę siatkową. /niewielka trudność i szybkość mocowania oraz niewielka cena to zasadnicze cechy moskitier. Możliwe jest, by je (w odróżnieniu od moskitier mocowanych na stałe w świetle okna) zabrać wybierając na wakacje i nawet na kempingu uniknac fruwających ponad poduszką insektów właśnie kiedy najbardziej życzysz sobie spania.

Najpopularniejszą i użyteczną zasłoną przeznaczoną do drzwi wejściowych i balkonowych tworzącą barierę dla owadów jest moskitiera ?Retis 4 pasy?.

Siatki w barwie antracyt spisują się idealnie tam, gdzie jest niebezpieczeństwo prędkiego ich pobrudzenia. Są także mniej widoczne w przypadku ciemnej stolarki, jak i przy dzwiach z oknami pokrytymi powłokami odblaskowymi.

proponowana jest jako prosty zestaw do indywidualnego montowania. W kartoniku są pasy siatki z obciążnikami oraz listwa mocująca. mocowanie zasłony polega na dostosowanie wymiarów listy do wymiarów ościeżnicy i pasujące mocowanie pasków w profilu. Dokładnie chroni mieszkanie przed owadami, jest odporna i użyteczna.