Gniadka uszczelniane Scame

Myśląc o uszczelkach i uszczelnieniach z reguły obrazujemy paski z gumy stosowane do przeciwdziałaniu przeciągom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny w swoim rodzaju sposób na wykorzystanie tych produktów. Uszczelnienia, w szczególności te gumowe i silikonowe, zabezpieczają przed dostaniem się wody i wilgoci do wnętrza różnego rodzaju przyrządów oraz gniazd elektrycznych, co przeciwdziała zwarciom i spięciom w sieciach elektrycznych. Najlepsze zabezpieczenia oferujące maksymalne bezpieczeństwo mamy możliwość odnaleźć w kilku odmianach gniazdek elektrycznych.

Gniazdko Scame jest oferowane w klasie szczelności IP66. Ma możliwość zamknięcia po włożeniu wtyku,a zacisk żelowy uszczelnia punkt dojścia przewodu do gniazdka. Zapewnia to bezpieczne wykorzystywanie także w warunkach dużej wilgotności, zapylenia, w czasie ulewy. Specjalny ruchomy mechanizm gniazdka umożliwia włożenia także wtyków kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta również ma typ szczelności IP66 i jest możliwość,by je kupić w komplecie z puszką do montowania natynkowego lub również zamocować podtynkowo w tym wypadku konieczna będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W opozycji do opisanego wcześniej Domo Plusa Protecta utrzymuje najwyższą klasę szczelności po zablokowaniu gniazdka przy podłączeniu wtyczek kątowych.

Uszczelnienia tych gniazd umożliwiają najwyższe zabezpieczenie i jest możliwość, by je stosować wszędzie tam, gdzie jest wysokie zagrożenie, ze gniazdo będzie poddane działaniu trudnych okoliczności: ogrody, myjnie.