Grzejniki higieniczne

Żyjemy w obecnie coraz bardziej pozbawionych bakterii warunkach. Ogołoceni z obcowania z brudem nie uodporniamy się. Rezultatem tego są co raz częstsze zapaści na alergie. Koniecznością życia z taką przypadłością jest zachowanie czystości. W pokojach podgrzewanych typowymi kaloryferami jest to na tyle utrudnione, że grzejniki wyposażone są w radiatory niemożliwe do umycia. Na elementach grzejnych i kratkach gromadzi się znaczna część kurzu i zanieczyszczeń. Oprócz tego jest on w okresie ogrzewczym ocieplany co wzmacnia szkodliwość kurzu zmagazynowanych na nim. Właściwym modelem grzejnika, ułatwiającym łatwe oczyszczanie jest odmiana sanitarna. Typ ten, z uwagi na nieobecność radiatorów i zapewniające oddalenie wsporniki ścienne umożliwia prosty dojście, a co za tym idzie również zapewnienie higieny. Grzejniki higieniczne mają użytek wszędzie tam, gdzie sterylność i czystość ma wybitne oznaczenie. Montowane są więc w ambulatoriach, przychodniach, gabinetach lekarskich, a obecnie co raz częściej i w mieszkaniach prywatnych.
Kaloryfery sanitarne , tak jak i standardowe modele, występują w szerokiej gamie rozmiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z radiatorami, mogą być podłączone od dołu (wersja V) jak i z boku. Moc buduje się dokładając dodatkową płytę ogrzewającą,może być ich góra 3. Do grzejników sanitarnych przeznaczone są specjalne zapewniające odstęp zawieszenia, które należy zakupić osobno. Dla osób doceniających innowacje jest możliwość wyprodukowania w barwie. Grzejniki te można wyprodukować w edycji ozdobnej z gładką czołową płaszczyzną.
Podsumowując, tam gdzie konieczne jest zachowanie higieny w miejsce typowego grzejnika montujemy wystarczającej mocy grzejnik hygiene . Jesteśmy w stanie go wyprodukować także w wersji dekoracyjnej i w dowolnym kolorze. Pamiętamy o wyborze właściwych zawieszeń.