Kaloryfery pokojowe

Kaloryfery pokojowe to odpowiednio używane rodzaje w centralnym ogrzewaniu zasilanym wodą. Urozmaicony wachlarz rozmiarów i typów przyłączeń umożliwia przystosowanie do wszelakiego rozwiązania. Grzejniki pokojowe mogą być produkowane w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości kaloryferów poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Występują one w typie z podłączeniem bocznym lub dolnym. rozmiar podłączenia bocznego to efekt różnicy całościowej wysokości kaloryfera po odjęciu 5 cm. Rozmiar podłączenia jest istotnym czynnikiem przy dopasowaniu kaloryfera na odświeżane instalacje. Złe dostosowanie podłączenia wiąże się z dodatkowymi zmianami. Wielofunkcyjność modeli umożliwia przyłączenie tak z prawej jak i z lewej strony. Grzejniki z podłączeniem od dołu mają wszechstronniejszą możliwość przyłączenia. Standard stanowi podłączenie od dołu zlokalizowane od spodu kaloryfera pokojowego w odległości 8 cm od krawędzi. Alternatywnie grzejnik płytowy posiada dodatkowo 4 króćce do przyłączenia bocznego. Kaloryfery Compact są wielofunkcyjne i można je obracać tylko wersja jedno-płytowa wymaga określenie strony podłączenia dolnego. Normę określa przyłączenie z prawej stronie. W komplecie z kaloryferem pokojowym dodawane są korki zaślepiające, odpowietrzniki i zawieszenia.

Na dodatek grzejniki płytowe z podłączeniem od dołu posiadają standardowo wkomponowane wkładki termostatyczne. Moc grzejnika w obrębie jednego rozmiaru buduje się dodając dodatkową płytę grzejna, wzrasta wówczas jego grubość. Grzejniki montowane poziomo produkowane są w odmianie premium dodana płyta z przodu i nie ma przeszkód by zamawiać je w różnych kolorach. Grzejniki płytowe ozdobne nie są wielofunkcyjne i stronę podłączenia powinno się zdefiniować przed zamówieniem. Grzejniki pokojowe montowane pionowo, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich kształtuje się od 300 do 750mm.

Tak jak i w odmianie montowanej poziomo, wydajność buduje się zwiększając jego grubość. Grzejniki pokojowe pionowe mają zazwyczaj przyłącze od dołu pośrodku kaloryfera, ale jest funkcja podłączenia go na krańcach kaloryfera. Tak, jak i w alternatywnych typach jest możliwość kupić grzejnik w szerokiej ofercie kolorystycznej oferujące typowe, metaliczne czy też strukturalne kolory.
Kaloryfery płytowe dedykowane do instalacji w domach poziome i pionowe ze względu na swoją dobitną spektrum wymiarów i form zaspokoją oczekiwania najbardziej kapryśnego konsumenta.