Kable grzejne z termostatem

Doskonałym rozwiązaniem na co raz zimniejsze noce zapobiegającym zamarzaniu przewodów wodnych są kable grzejne FreezeTec. Układ uzbrojony w te przewody będzie działał efektywnie pod paroma zależnościami.

Przekrój rurociągu, na którą będzie instalowany kabel nie powinna być dłuższa niż 50 mm. Musi być założona ochrona na ogrzewany element, najmniej 1 cm maksymalne 20 mm. Ważne są także parametry w jakich będzie realizowany montaż. Temperatura ogrzewanego rury nie powinna przekraczać 65 stopni, a minimalna temperatura otoczenia -25 stopni. Przewód FreezeTec składa się z kabla grzewczego z zainstalowanym na jednym końcu termoregulatorem, którego spektrum załączania wynosi +3 stopnie, a rozłączenie następuje przy +10 stopniach. Fragment ogrzewający może być długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m. Do każdego z przewodu grzejnego przyłączony jest przewód podłączeniowy o długości 1,5 m zakończony wtyczką.

By kable grzewcze pracowały wydajnie powinno się wyliczyć, w zależności od średnicy wewnętrznej przewodu wodnego, zastosowanej ochrony oraz od maksymalnych temperatur ujemnych będących w miejscu montażu może wyjść, że pojedyncza wiązka przewodu nie jest efektywna. Fabrykant przewodów przygotował potrzebną na ten cel tabelkę. Po określeniu potrzeby na dane uwarunkowanie inicjujemy od zamontowania termoregulatora. Musi on być umiejscowiony w punkcie narażonym na najniższą temperaturę. Albowiem on będzie przesądzał o funkcjonowaniu całej instalacji. Gdy musimy zastosować przewody grzejne na rurociągi z tworzywa sztucznego powinniśmy zamontować pod przewodem grzewczym samoprzylepny taśmę aluminiową, która osłania rurę przed ewentualnym stopieniem. Kolejno montujemy kabel grzewczy.

Jeśli z wyliczeń określono zastosowanie jednej wiązki to instalujemy ją u spodu rurociągu pod kontem 45 stopni i przyklejamy taśmą instalacyjną. Gdy z wyliczeń wynika zastosowanie z owinięciem instalujemy tak aby przewody wzajemnie się nie dotykały. Tak ułożoną instalację zaklejamy na całej długości pasem aluminiowym i izolujemy. Tak ułożona instalacja pozwoli nam pewnie przeczekać całą zimę.

kabel_grzewczy_do_rur_elektra_freezetec