Jakiego typu grzejnik dobrać do łazienki?

Decydując się na grzejnik do łazienkitrzeba zwrócić uwagę nie tylko nacechy estetyczne grzejnika, aleteż na jego parametry techniczne i mocgrzejną.

Grzejnik do łazienki powinno siędobrać tak, by przypodanych właściwościachukładu, spełniał on swą funkcjęgrzewczą, a jednocześnie konweniował wymiarami downętrza.Normalniew charakterystyce kaloryferaznajdziemy taki opis: 75/65/20°C, gdzie 75 totemperatura wejściowa, 65 to temperatura powrotu,a 20 określa temperaturę pomieszczenia.Są to wskaźniki, dla jakich wskazywanajest moc grzejnika. Wartopamiętać, że dla komfortu cieplnego w łazienceprzyjmuje się minimalnątemperaturę 24°C. Znając parametry instalacji, wktórej działać będziegrzejnik i temperaturę, jakąchcemy uzyskać w łazience wszybki i łatwy sposób znajdziemy,sięgając do tabeli udostępnioneju producenta, wymaganą moc kaloryfera.

Jeśli nie posiadamy dostępu docharakterystyki instalacji,moglibyśmy odnieść korzyść zuproszczonych zasaddoboru. W dobrzezaizolowanych budynkach, wpomieszczeniach o typowejwysokości ok. 2,70m zapotrzebowanie na ciepło wynosi 80W/m2. Wbudynkach starego rodzaju, bezizolacji termicznej, zapotrzebowanie to może wynosić nawet130W/m2. Wykorzystując te obliczeniaznajdziemy moc kaloryfera, jakiejszukamy.

Kolejnym etapem jestwyszukanie kaloryfera odanej mocy i rozmiarach, którebędą odpowiednie do lokalizacji, gdziegrzejnik ma być zamontowany.