Trendy w projektowaniu mebli

Obecny i przyszły design charakteryzuje się daleko idącą prostotą zmierzającą do całkowitego minimum. Dlatego też współczesne tendencje oscylują do okoła minimalizmu, modernizmu, konstruktywizmu.Dominuje również trend na designerskie projekty z lat 50-tych i 60-tych XX wieku w nowej formie.
Obecny użytkownik pragnie mebli dostosowanych do jego różnych potrzeb, dlatego obecnie meblując mieszkanie operuje się prostymi bryłami, podstawowymi geometrycznymi kształtami, które możemy różnorodnie zestawiać. Modułowość i personalizacja wyposażenia to kierunki, których obecnie nie sposób pominąć.
Również natura gra pierwszoplanową rolę w najnowszych trendach w projektowaniu nie tylko w sprawie kolorystyki, ale także materiałów, posród których królują drewno, glina i kamień.Wciąż modne są kontrasty, a najbardziej chłód wysokiego połysku ? najczęściej bieli z ciepłem prawdziwego drewna. Dominują jasne wybarwienia jak dąb, jesion, olcha poddane strukturyzacji, która jeszcze bardziej podkreśla ich naturalność i surowy charakter, wykończone jedynie bezbarwnym olejem, bądź naturalnymi woskami. Dominują również sentymentalne odniesienia do przeszłości, czyli drugie życie staroci mile widziane.
Prócz nadmienionych frontów na wysoki połysk czy drewnianych, modne są fronty ażurowe z metalu – to hit w 2015 r.W przypadku wszelkiego rodzaju przeszkleń w meblach, coraz częściej pojawia się w ich obecności oświetlenie LED o zmiennej barwie światła, sterowane zdalnie, czy też wyposażone w czujniki zmierzchu, dzięki którym stworzymy niepowtarzalną atmosferę w naszym wnętrzu.