Purmo Aqulo F1P 90x260x1250mm, czyli kaloryfer kanałowy o podwyższonej wydajności z dmuchawą.


Grzejniki kanałowe to najlepszy koncept na grzanie w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak miejsca na montaż grzejników na ścianie. Bywa, że w nowych dużych wnętrzach grzejniki montowane w podłodze to jedyny sposób na pokrycie wymagań pokoju na ciepło, ponieważ posiadają znacznie wyższą wydajność niż tradycyjne grzanie kaloryferami. Grzejniki montowane na ścianie o wysokiej wydajności cieplnej mają zazwyczaj znaczne gabaryty i trudniej je wbudować w przestronne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P dedykowane są do montażu w podłogach grzanych pomieszczeń. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, jaką umieszcza się w przystosowanym do tego punkcie w podłodze. Grzejnik ten zawiera ciche wentylatory w ilości dostosowanej do długości wymiennika, dające sztuczny obieg ciepła i przez to odpowiednio większą moc cieplną grzejnika. Wzorem opisywanego typu kaloryferów podłogowych jest Purmo Aquilo F1P 90x180x1750mm.


By prawidłowo podłączyć grzejnik do instalacji elektrycznej wymagany jest transformator, ponieważ wentylatory zasilane są napięciem 12V. Jednocześnie koniecznym akcesorium jest programator sterujący obrotami wentylatora. Producent oferuje różne wersje osprzętu uzależniona od stopnia skomplikowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dodatkowym elementem, jaki należy montować na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym przypadku producent również proponuje wielki zakres produktów – od kratek z drewna poprzez aluminiowe, aż do najlepszej jakości i wytrzymałości: ze stali szlachetnej.