Programator temperatury Elektra Ekocontrol – tanie-ogrzewanie.pl

Elektra Ekocontrol to elektroniczny programator do sterowania funkcjonowaniem ogrzewania podłogowego. Termostat zaopatrzony jest w dwa czujniki ciepła. Czujnik temperatury otoczenia jest wkomponowany w obudowę regulatora, a sensor temperatury posadzki wmontowuje się pod powierzchnie podłogi w rurze peszel. Za sprawą koniunkcji danych omawianych sensorów jest możliwość dokładnie kontrolować funkcjonowaniem podłogówki i temperaturami panującymi we wnętrzu.

Redukowanie wskazań termometru w stosunku do okresu funkcjonowania podłogówki jest wyjątkowo istotne. Za wysokie temperatury podłogi odczuwalne dla domownika przez długi czas nie są wygodne.Czasowe redukowanie temperatury podłogi to również zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wpływa to na stan i trwałość posadzek, w głównej mierze parkietów, podłóg wykonanych z drewna i paneli podłogowych.

Elektra Ekocontrol to sterownik z możliwością programowania tygodniowego. Daje dokładne regulowanie temperatur lub wyłączenie ogrzewania w wybranych porach dnia, np. w nocy lub wtedy, gdy użytkownicy znajdują się poza domem i nikt nie wykorzystuje pomieszczenia. Opisane planowanie pracy ogrzewania podłogowego ma wyraźny wpływ na zmniejszenie płatności za prąd. Kluczowe zalety urządzenia to możliwość regulacji wg danych z czujnika temperatury wnętrza lub podłogi i obu jednocześnie, utrzymanie ustawień w razie zaniku zasilania, możliwość sterowania w ciągu 7 dni. Użyteczna jest też kalibracja czujników, w sytuacji, kiedy sensor jest umieszczony w niestandardowym miejscu. Najwyższe możliwe obciążenie sterownika pozwalana na połączenie do jednego programatora nawet kilku mat grzewczych (3680 W,16 A).