Moskitiery do okien do drzwi

Okres wakacji i wyjazdów się rozpoczął. Wyjeżdżamy na działki, jeziorka i cieszymy się z bytności z naturą. Nie są te kontakty zawsze przyjemne. Przeważnie, wieczorami, gdy już idziemy spać, dochodzi do nas permanentne bzyczenie. Moskity! I wówczas wymyśliliśmy: a trzeba było zabrać ze sobą siatkę przeciw owadom.
Moskitiera to wyłącznie siatka ażurowa , którą instalujemy w futrynie okiennej. Na około ramy mocujemy taśmę rzepową. Ramę okna należy najpierw pozbawić tłustości i pozbawić brudu. Po kilkunastu godzinach od instalacji taśmy rzepowej instalujemy moskitierę. Należy pamiętać, że nie nie powinna być ona za mocno naprężona. Nadmiar moskitiery ucinamy ostrym nożem tapicerskim albo nożyczkami.

Przy dobieraniu właściwego wymiaru siatki przeciw owadom należy pomierzyć środkowy wymiar futryny okiennej. Siatki na okna występują w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W zależności od koloru ramy okna możemy wybrać wykonania w kolorze jasnym i ciemnym.
Inna opcja to pozioma zamykana belka zatrzaskowa o długości 100 cm montowana na klej lub po prostu mocowana na gwoździe do wnętrza otworu drzwi do której podpinamy 4 pasy. Belkę zatrzaskową można przyciąć. Siatki pionowe o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone obciążnikami. Mocujemy je tak, aby nachodziły na siebie wzajemnie.
Wyposażeni w takie towary śmiało powinniśmy używać bliskości natury na wakacjach czy też w mieszkaniu.