Grzejniki energooszczędne dla naiwnych

W ostatnim czasie zostało opublikowanych wiele publikacji o grzejnikach energooszczędnych. Określenie „grzejniki energooszczędne” pojawia się najczęściej w odniesieniu do grzejników elektrycznych.

Takie określenie to kłamstwo spotykane w reklamie. Często taka informacja jest bezwiednie przekazywana dalej przez nieświadomych klientów. Sprawia to że pojęcie grzejników energooszczędnych przenika do świadomości jako coś co faktycznie istnieje.

Grzejniki energooszczędne nie istnieją. Zadaniem grzejnika jest zamiana energii elektrycznej na cieplną. Wytworzone ciepło uzupełnia straty wynikające z budowy pomieszczenia. Z tego powodu można mówić o budynku energooszczędnym ponieważ jeżeli jest dobrze zaizolowany będzie tracił mniej energii.

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania warto pamiętać o właściwym zamontowaniu grzejnika, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Termostat zapewni utrzymywanie właściwej temperatury. Przegrzanie pomieszczenia to zawsze zbędne wydatki. Aby jeszcze bardziej ograniczyć wydatki na energię warto wybrać grzejnik z programatorem tygodniowym. Dzięki temu możemy ustawić dni i godziny kiedy w budynku temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny nocne.

Zobacz w poradniku filmowym jakie grzejniki elektryczne warto wybrać.