Taśmy z klejem

Podstawowymi zaletami taśm z gumy komórkowej są: swobodaw aplikacji, wielkiasortyment: różnorodność, duży asortymentform, mnogośćwymiarów, bogata wybór barw. Ze względu na właściwości gumy komórkowej EPDM uszczelki wykonane ze wskazanego surowca są nadzwyczajgiętkie, dobrzedopasowują się do uszczelnianej obszaru, poddają się naciskowi i powracajądo pierwotnegoformy po jego ustąpieniu. Są wytrzymałena oddziaływanieozonu i wody. Plastyczność zachowują równieżw temperaturach niższych od zera. Wykorzystany spoiwopozwala nakorzystneaplikację uszczelek na obszarachz tworzyw nienaturalnych, lakierowanych, drewnianych, metalowych.

Profile samoprzylepne produkowane są także jako profilowane, czyli w przekroju zamiast prostokąta tworzą kształty (np. profile typu E, P, D). Wspólnie z uszczelkami prostokątnymi z uwagi na swojecharakterystyczne właściwościznajdują zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji.
Uszczelki samoprzylepne to najczęściej prostokątne w przekroju pasma wykonane z gumy spienionej EPDM. Wielkiasortyment rozmiarów i wolność wykorzystania skutkują tym, ze jest to jedno z w najwyższym stopniu popularnych uszczelnień.

Uszczelki samoprzylepne posiadają sporo zastosowań. Można je aplikować w każdym miejscu, gdzie wykorzystane będą ich parametry ? rozmiary, twardość, odcień itp. Zwykle korzysta się z nich do uszczelniania okien lub drzwi, jako dość tani sposób na radzenie sobie z ?uciekającym? przez szpary okien i drzwi ciepłem, co przekłada się na duze opłaty za media.